BAŞKAN AKÇAY: SÜLEYMANİYE MAHALLESİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

31 OCAK 2024


(Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı) DOKA Genel Sekreteri Kemal Akpınar'ı ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar dileyen GTSO heyetimiz, şehrimizin en önemli turizm destinasyon alanlarımızdan biri olan tarihi Süleymaniye Mahallemizde bulunan yapıların onarılması ve turizme kazandırılması için gerekli çalışmaların yapılmasını istedi.

Meclis Başkanımız Kamuran Gündüz, Meclis Başkan Yardımcımız Teyyar Demirel, Yönetim Kurulu Üyemiz Adem Köse, Meclis Üyelerimiz Hüseyin Köprülü ve Selahattin Atalay ile birlikte DOKA Genel Sekreteri Kemal Akpınar'ı ziyaret eden GTSO Başkanımız İsmail Akçay, Akpınar'dan Süleymaniye mahallemizde mevcut tarihi yapıların turizme kazandırılması için daha fazla çalışma yapılamasını istedi.

Ziyarette şehrimizde birçok turizm destinasyonu bulunduğunu ancak Süleymaniye Mahallemizin ise en öncelikli bölgemiz olduğunu vurgu yapan Başka Akçay, 'Süleymaniye mahallemizde bir an önce bakıma alınmayı hamam, çeşme, köprü vb. yapılarımız var. Kubbesi sağlam duran içerinden suların aktığı tarihi hamamlarımız var. Bu yapıları restorasyon edemesek bile hemen korumaya alıp içerisindeki temizliği yaparak daha fazla tahrip olmalarını ve yıkılmalarını önleyici tedbirleri almalıyız. Bu konuda da Kalkınma Ajansımızdan daha fazla destek bekliyoruz dedi.

Ziyaretleri için GTSO Başkanımız İsmail Akçay ve beraberindeki heyete teşekkürlerini ileten DOKA Genel Sekreteri Kemal Akpınar Gümüşhane Süleymaniye Mahallesinin ne kadar önemli bir kültür ve tarih alanı olduğunu yakından bildiklerini, bölgede yer alan eserlerin korunması ve turizme kazandırılması amacıyla gerekli tüm çalışmaları yapmak için imkanları dahilinde ellerinden gelen tüm desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. 

Sosyal Medyada Paylaş