BAŞKAN AKÇAY GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN TÜRKİYE'NİN DEPREM GERÇEĞİ' KONULU PANELE KONUK OLDU

12 ARALIK 2023


Gümüşhane Üniversitesi Madencilik İhtisaslaşma Koordinatörlüğü tarafından Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen ''Türkiye'nin Deprem Gerçeği' adlı panele katılan GTSO Başkanımız İsmail Akçay, gerçekleştirilen panelin Deprem ile Mücadele konusunda ilimize ve ülkemize çok önemli kazanımlar sağlayacağını söyledi.

Gerçekleştirdiği açılış konuşmasında Gümüşhane üniversitesinin kurulduğu ilk günden itibaren şehir ile bütünleştiğini ve Kamu Sanayi işbirliğine önemli katkılar sunduğunu belirten GTSO Başkanımız İsmail Akçay, Bugün yine üniversitemiz tarafından gerçekleştirilen çok değerli bir panel için bir araya geldik. 4 Aralık Dünya Madenciler günü dolayısıyla Madencilik İhtisaslaşma Üniversitesi olan Gümüşhane Üniversitemiz bünyesinde gerçekleştirilen ''Türkiye'nin Deprem Gerçeği'' konulu panelimiz deprem öncesi, deprem anında ve sonrasında yapılacak uygulamalar hakkında çok önemli bilgileri katılımcılar ile paylaşacak. Genç bir Üniversite olan Gümüşhane Üniversitemizin çalışmalarıyla emsalleri arasında fark yarattığını hep beraber görüyoruz. Genç bir üniversite olarak hem ülkemizdeki üniversiteler arasındaki sıralamalarda hem de dünya sıralamalarında büyük başarılar elde ettiğini takip ediyoruz. Üniversitelerimizin esas gayeleri sadece öğrenci yetiştirip diploma vermek olmadığını görüyoruz. Üniversite ve sanayi iş birliği konusundaki çalışmaları, Gümüşhane kamu, sivil ve sosyal hayatıyla Üniversitemizi birleştirmesi elde edilen başarılardan sadece bir tanesidir. Yakın zamanda yaşadığımız deprem felaketinden sonra depremlerin hayatımızda ne kadar önceliği olduğunu hepimiz bir kere daha hatırlamış olduk. Depremin sadece üniversiteler nezdinde değil, toplum ve siyasi irade ile yerel yönetimlerin de bu konuda hassasiyet göstermesini gerektiğini söylemek mümkündür. 

Ülkemizin gerçeklerinden biri olan Deprem gerçeğinin ülkemize ve bizlere vereceği zararı en aza indirmek ve bu gerçekle yüzleşerek onunla etkin mücadele edebilmek adına düzenlenen bu tarz panellerin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Panelimizin siz değerli katılımcılara da önemli kazanımlar katacağına inanıyor, bu panelin düzenlenmesinde büyük katkıları olan başta Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek olmak üzere Gümüşhane Üniversitesi Madencilik İhtisaslaşma Koordinatörlüğümüzde görevli hocalarımıza, akademisyenlerimize ve çalışanlarımıza teşekkür ediyor,  gerçekleştirilen panelin hayırlı olmasını diliyorum.? diye konuştu.


 

HABER GÖRSELLERİ
 BAŞKAN AKÇAY GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN TÜRKİYE'NİN DEPREM GERÇEĞİ' KONULU PANELE KONUK OLDU  BAŞKAN AKÇAY GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN TÜRKİYE'NİN DEPREM GERÇEĞİ' KONULU PANELE KONUK OLDU  BAŞKAN AKÇAY GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN TÜRKİYE'NİN DEPREM GERÇEĞİ' KONULU PANELE KONUK OLDU

Sosyal Medyada Paylaş