TKDK'NIN SUNDUĞU AVANTAJLARDAN GÜMÜŞHANE OLARAK EN İYİ ŞEKİLDE FAYDALANMALIYIZ

07 ARALIK 2023


Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından ilimizde düzenlenen bilgilendirme toplantısına katılan Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız İsmail Akçay, TKDK'nın yatırımcılar için önemli fırsatlar sunduğunu ve Gümüşhane olarak bu sunulan fırsatlardan en iyi şekilde yararlanmamız gerektiğini belirtti.

Gümüşhane Kültür Merkezinde Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever Başkanlığında, Yatırımcıların IPARD III programı kapsamında sağlanacak desteklerden en iyi şekilde faydalanabilmesi, çağrı öncesi süreçte gerekli ön hazırlıkları yaparak çağrı sürecinde mağduriyet yaşamamaları için gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında Gümüşhane'deki TKDK ofisinin bağlı olduğu Giresun Temsilciliği yetkili ve uzmanları tarafından tanıtım yapıldı.

Toplantıda söz alarak görüşlerini aktaran GTSO Başkanımız İsmail Akçay, 'Gümüşhane'de bugüne kadar kırsal kalkınma desteklerinden önemli ölçüde istifade etmişti. Verilen hibeler vergiye tabi olduğu için destekler yüzde 50'lerden 30'lara düşüyordu. TKDK projeleri bunlardan çok farklı, kıymetli ve değerli. KDV yok, gelir vergisi de yok. Bizim alacağımız 1 milyon liralık hibe destek tamamen vergi dışı olacak. Bu çok büyük bir avantaj. Ayrıca yatırıma başlamadan önce banka teminat mektubuyla yüzde 50 avans alınabiliyor. Daha ne yapılabilir ki. TKDK yatırımcıların lehine bir proje. Bunu mümkün olduğu kadar değerlendirmemiz lazım' ifadelerini kullandı.


 

HABER GÖRSELLERİ
TKDK'NIN SUNDUĞU AVANTAJLARDAN GÜMÜŞHANE OLARAK EN İYİ ŞEKİLDE FAYDALANMALIYIZ TKDK'NIN SUNDUĞU AVANTAJLARDAN GÜMÜŞHANE OLARAK EN İYİ ŞEKİLDE FAYDALANMALIYIZ TKDK'NIN SUNDUĞU AVANTAJLARDAN GÜMÜŞHANE OLARAK EN İYİ ŞEKİLDE FAYDALANMALIYIZ

Sosyal Medyada Paylaş