BAŞKAN AKÇAY: 'EN BÜYÜK ENGEL EMPATİ YAPMAMAKTIR'

02 ARALIK 2023


Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanımız İsmail Akçay 3 Aralık Dünya Engeliler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Akçay mesajında;

''Engelli vatandaşlarımızın toplumun vazgeçilmez ve ihmal edilmez bir parçası olduğunu ve her birimizin de bir engelli adayı olduğunu unutmamalıyız. Onları hayatın her alanına dahil etmek, desteklemek ve sorunlarını çözüme kavuşturup ihtiyaç duydukları hizmetleri en hızlı şekilde gerçekleştirmek her vatandaşın görevidir.

Engellilerimizin çağdaş bir toplumda, ayrım yapılmadan, toplumun diğer bireyleriyle eşit pozisyonda yer alabilmeleri için her alanda desteklenmeleri gerekmektedir. Onların yaşamdan mutlu olmaları, geleceğe güvenle bakabilmeleri ve üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeter duruma gelmeleri için kamu kurumları, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve tüm vatandaşlarımız işbirliği içinde olmalıdır. En büyük engel, empati yapmamaktır. Sorumluluk taşıyan her vatandaş engellilerimizi sevgi ve anlayışla kucaklamalı ve onların sorunlarına ilgiyle yaklaşmalıdır.

Bu vesile ile şehrimizde, ülkemizde ve dünyada yaşayan tüm engellilerin '3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.


 

Sosyal Medyada Paylaş