GTSO BAŞKANIMIZ AKÇAY TALEPLERİ İLETTİ

10 TEMMUZ 2023


Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Gümüşhane programı kapsamında şehrimize gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ile Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'la birebir görüşen Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanımız İsmail Akçay, bakanlarla şehrimize ait konularda istişarelerde bulunarak, taleplerini iletti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın şehrimize gerçekleştiği ve kendisine 3 bakanın eşlik ettiği Gümüşhane programında Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ile görüşen Akçay, Gümüşhane şehir geçişinin revizyonu, Ünlüpınar Tünelinin bitirilmesini, Tersun Tünelinin yapılmasını, Yağmurdere ikinci kısım yolunun ise bir an önce ihale edilmesi konularında öncelikli beklentileri olduğunu iletti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'la da görüşen Akçay, Belediye Başkanı Çetin Rıza Tanış'la ArzularKabaköy Beldesine futbol sahası istediklerini ve Bakan Bak'tan  'Yer bul yapalım' sözü aldıklarını, Kürtün ilçe merkezine halı saha sözü aldıklarını söyledi.

Akçay, kentin diğer konularla ilgili Valilik tarafından yapılan geniş katılımlı toplantıda oluşturulan dosyanın da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verildiğini sözlerine ekledi.


 

Sosyal Medyada Paylaş