TKDK GÜMÜŞHANE İL TEMSİLCİLİĞİ AÇILIYOR

22 MAYIS 2023


TKDK (Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu) Gümüşhane İl Temsilciliği?nin açılması için resmi işlemlerin başladığını belirten GTSO Başkanımız İsmail Akçay, yıllardır verilen mücadele sonucunda şehrimiz TKDK kapsamına alınarak, il temsilciliği açılıyor dedi.

Gümüşhane İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Ahmet Mesut Kıraç'ın, Gıda ve Yem Şube Müdürü Halil İbrahim Yılmaz ile birlikte GTSO Başkanımız İsmail Akçay'a gerçekleştirmiş oldukları ziyarette TKDK (Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu) Gümüşhane İl Temsilciliği'nin açılması için resmi sürecin başladığını bildirmesi ile bu değerli bilgiyi tüm Gümüşhaneliler ile paylaşan GTSO Başkanımız İsmail Akçay, 'Şehrimizin TKDK Kapsamına alınması için yıllardır birçok girişimde bulunduklarını ve en sonunda şehrimizin de TKDK kapsamına alınarak TKDK Gümüşhane İl Temsilciliği'nin açılması için resmi çalışmaların başlamasının çok önemli bir gelişme olduğunu söyledi.

Şehrimizin TKDK kapsamına alınması ve TKDK tarafından verilen desteklerden yararlanabilmesi için çok mücadele verdiklerini ifade eden GTSO Başkanımız İsmail Akçay, '' Şehrimizin de şube mantığı ile TKDK kapsamına alınması için çalışmalara başlandığını biliyor ve yakından takip ediyordum. Fakat il müdürümüzün TKDK Gümüşhane İl Temsilciliği'nin açılması için resmi işlemlere başlandığını söylemesi beni ayrıca mutlu etti.TKDK Gümüşhane İl Temsilciliğimizin açılması şehrimize daha fazla Kırsal kalkınma programlarının uygulanmasına imkan sağlayacak ve önemli bir kaynağın şehrimize ulaşmasına imkan sağlayacak. Şehrimizin TKDK kapsamına alınması için vermiş olduğumuz mücadelede bizlere destek veren tüm milletvekillerimize, siyasi iradeye, her zaman desteğini gördüğümüz basın yayın organlarımıza çok teşekkür ediyoruz.'' şeklinde konuştu.


 

Sosyal Medyada Paylaş