'GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ÖNDERLİĞİNDE BAŞLAYAN BU KUTLU MÜCADELE, BUGÜN GELDİĞİMİZ UYGARLIK NOKTASININ YOLUNU AÇMIŞTIR'

18 MAYIS 2023


Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası(GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçay, Milli Mücadelemizin 104. Yıl dönümü ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

19 Mayıs 1919 tarihi, Türk İstiklâl Harbi'nin hukuken, siyâseten ve bir anlamda fiilen başladığı tarih olduğunu belirten GTSO Başkanı İsmail Akçay; ?Bu gün milletin kendi istiklâlini kurtarmak yönünde kendi azim ve kararını ortaya koyduğu çok önemli bir gündür. Millî İstiklâl bence bir hayat meselesidir. Milletin ve memleketin menfaatleri gerektirdiği takdirde, milletlerden her biri ile dostluk ve siyasî münâsebetleri takdir ederim. Ancak benim milletimi esir etmek isteyen herhangi bir milletin de, bu arzusundan vazgeçinceye kadar amansız düşmanıyım.' diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlayan kutlu mücadele, bugün geldiğimiz uygarlık noktasının yolunu açmıştır. Türk gençliğine olan güvenini her fırsatta dile getiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ayrıca ülkemizi siz gençlere ve sizlerin üstün zekalarına emanet etmiştir.

Gençlerimizin girişimci ruhu, üstün çalışma azimleri, vatan ve millet aşkı ile ülkemizin topraklarına göstermiş olduğu bağlılık, bizim dünya medeniyet yarışındaki en büyük güvencemizdir. Biz Türk iş dünyası temsilcileri olarak gençlerimizin ülkemizi ve milletimizi daha da aydınlık yarınlara taşıyacağından asla şüphemiz yoktur. Bugün bizlere düşen görev; diline, kültürüne, tarihine bağlı, özgür düşünceli, cumhuriyeti ve demokrasiyi koruyan, toplumdan, dünyadan haberdar, daha donanımlı, daha girişimci, daha hoşgörülü gençlerle, güçlü bir ekonomiye sahip dünyaya yön veren bir ülke olmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Milli Mücadelemizin 104. yıldönümü ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, Başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm gazilerimizi ve şehitlerimizi bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.'


 

Sosyal Medyada Paylaş