ÇANAKKALE ZAFERİ MİLLİ KARAKTERİMİZİN DEĞİŞMEZ BİR PARÇASIDIR

17 MART 2023


Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası(GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçay 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi?nin 108. Yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Binlerce evladımızın vatan topraklarını korumak açın canlarını hiç düşünmeden feda ederek yazdığı bu kutlu destanın dünyada eşi benzeri olmadığını belirten GTSO Başkanı İsmail Akçay, ''18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferi ile bu vatan evlatları dünyada eşine rastlanmayan bir kahramanlık örneği sergileyerek, dünyadaki en değerli destanlardan biri olan Çanakkale destanını yazmıştır.

 'Çanakkale Geçilmez' diyerek bağımsızlığımızı milli karakterimizin değişmez bir parçası olarak bütün dünyaya gösterdiğimiz bu Kutlu Zafer, ayrıca dünyada ki birçok ülke ve millete de bağımsızlık yolunda bir ışık olmuştur.

Bizlerde bu kutlu zaferi ve verilen büyük mücadeleyi daima hatırlayarak bu vatan toprakları için canlarını hiç düşünmeden feda eden ecdadımızın aziz hatıralarını yaşatmak, emanetlerine sahip çıkmakla mükellefiz. Ecdadımız tarafından verilen bu büyük mücadele ve şanlı Çanakkale Zaferi'nin genç nesillere iyi anlatılması, ecdadımıza ve şehitlerimize borcumuz olduğu kadar, geleceğimizin de teminatıdır.

 Bizler vatanları uğruna canlarını hiçe sayarak bağımsızlığımızın mimarları olan şehit ve gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız ve bizlere bırakılan bu kutsal mirasa kanımızın son damlasına kadar sahip çıkacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 108.yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyoruz''.


 

Sosyal Medyada Paylaş