GTSO BAŞKANIMIZDAN KİTAP BAĞIŞ KAMPANYASINA DESTEK

10 OCAK 2023


 '' Kitap İyileştirir'' sloganıyla başlatılan 'Ceza İnfaz Kurumu Kütüphaneleri İçin Kitap Bağış Kampanyası'na katkı amacıyla Gümüşhane Adliye sarayında düzenlenen ilk kitap bağışı programına katılan GTSO Yönetim Kurulu Başkanımız İsmail Akçay, kitap bağışında bulunarak, kampanyaya destek verdi.

Açılış programında konuşan Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, 'İlimizde bu kampanyanın başarıya ulaştırılmasında çok büyük emekleri olan değerli Başsavcımıza ve Adalet Komisyonu Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Adliyemizin bütün personeline, ceza evimizin bütün personeline teşekkür ediyor ve tebrik ediyorum' dedi.

'Bir Kütüphane, Bin Cezaevini Kapatır'

Vatandaşları ve kamu kurumlarını kitap kampanyasına destek vermeye çağıran Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcısı Tuba Ersöz Ünver ise 'Bakanlığımızın 'Kitap İyileştirir' sloganı ile başlatmış olduğu bu kitap kampanyasının amacı Ceza İnfaz Kurumlarında bulunan hükümlülerin rehabilite olmalarını sağlamaktır. Ünlü bir düşünürün de ifade ettiği gibi, 'Bir kütüphane, bin cezaevi kapatır.' Bu anlayışla birlikte biz de tüm vatandaşlarımızı ve tüm kurumlarımızı kampanyamıza destek vermeye davet ediyoruz' diye konuştu.

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, GTSO Başkanımı İsmail Akçay, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcılığı ve diğer kurumlar tarafından kampanya kapsamında kitap bağışı gerçekleşti. Cumhuriyet Başsavcısı Tuba Ersöz Ünver tarafından kampanya kapsamında bağışı yapılan ilk kitap ise Kuran-ı Kerim oldu.


 

HABER GÖRSELLERİ
GTSO BAŞKANIMIZDAN KİTAP  BAĞIŞ KAMPANYASINA DESTEK GTSO BAŞKANIMIZDAN KİTAP  BAĞIŞ KAMPANYASINA DESTEK GTSO BAŞKANIMIZDAN KİTAP  BAĞIŞ KAMPANYASINA DESTEK

Sosyal Medyada Paylaş