GTSO BAŞKANIMIZ İSMAİL AKÇAY: 'AÇILAN BU DEĞERLİ İŞLETMELERE HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKMALIYIZ'

30 EYLÜL 2022


GTSO Başkanımız İsmail Akçay, Gümüşeller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi tarafından şehrimize kazandırılan Gümüşeller Kafe, Restorant ve Satış Ofisi için gerçekleştirilen açılış törenine katıldı.

Açılış töreninde kısa bir konuşma yaparak törene katılan misafirlere bu önemli günde vermiş oldukları değerli destekler için teşekkürlerini ileten GTSO Başkanımız Akçay, ''Ülkemizin en güzel kadın girişimcilik örneklerinden bir tanesini şehrimize kazandıran değerli kooperatif üyelerimizi tebrik ediyor, tüm hemşerilerimizi bu güzel işletmelere sahip çıkmaya davet ediyorum' 'ifadelerini kullandı.

Yapılan başarılı girişimcilik çalışmalarının ardında yatan modelin ve tür önemli projelerin ekonomiye kazandırılmasında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın ve değerli bakanımız Sayın Mustafa Varank'ın önemli desteklerinin olduğunu belirterek teşekkürlerini ileten Başkan Akçay, ''Kadınlarımızın üretim ve istihdam güçlerinin hem il ekonomisine hem de ülke ekonomisine kazandırılması için tasarlanmış ve hayata geçirilmiş bu projelerin uygulanmasında Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğümüze, DOKAP'a Valiliğimize tüm kamu kurum ve kuruluşlarımıza Gümüşhane İş dünyamıza vermiş olduğu değerli destekler için teşekkür ediyorum. Yine değerli belediye başkanımıza şehrimizin en güzel lokasyonlarından bir tanesin de yer alan bu değerli alanı kadınlarımıza bedel dahi konuşmadan tahsis etmesi de ayrıca takdire şayandır. Tabi burada bu işin lokomotifi olarak göstermiş oldukları vizyon ile sözünü ispat eden değerli kadınlarımızı da tek tek tebrik ediyorum. Ülkemizi kadın erkek demeden hep birlikte çalışarak, daha çok üreterek, daha çok istihdam ve daha çok ihracat yaparak zenginleştirmek mecburiyetindeyiz. Ülkemizde kadın eliyle yapılan çalışmaların en güzel örneklerinden bir tanesinin açılışını gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduğumu ifade ediyor, hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum'' şeklinde konuştu.

Gümüşhane Vali Yardımcısı Ali Recai Yerlikaya, Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen ArzularKabaköy Belde Belediye Başkanı Çetin Rıza Tanış, DOKAP Başkanı Hakan Gültekin, DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, Siyasi Parti ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri, STK Temsilcileri ve çok sayıda davetlinin katıldığı açılış programı edilen dua ve kesilen kurdele ile son buldu.


 

HABER GÖRSELLERİ
GTSO BAŞKANIMIZ İSMAİL AKÇAY: 'AÇILAN BU DEĞERLİ İŞLETMELERE HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKMALIYIZ' GTSO BAŞKANIMIZ İSMAİL AKÇAY: 'AÇILAN BU DEĞERLİ İŞLETMELERE HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKMALIYIZ' GTSO BAŞKANIMIZ İSMAİL AKÇAY: 'AÇILAN BU DEĞERLİ İŞLETMELERE HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKMALIYIZ' GTSO BAŞKANIMIZ İSMAİL AKÇAY: 'AÇILAN BU DEĞERLİ İŞLETMELERE HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKMALIYIZ'

Sosyal Medyada Paylaş