BAŞKAN AKÇAY'DAN FİRMALARA ÇAĞRI: 'İHRACAT YAPMAKTAN KORKMAYIN'

18 OCAK 2022


Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği organizasyonu ile Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleştirilen eğitimde şehrimizde faaliyet gösteren firmaların ihracata yönlendirilmesi amacıyla 'Hedef Pazar Analizi ve Ticari İstihbarat & Uluslararası Pazarda Müşteri Bulma'  konuları anlatıldı.

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitim programında deneyimli eğitmen Murat Odacı, firmaların ihracat çabalarını yönlendirebilecekleri en uygun, katma değeri en yüksek pazarların ve bu pazarlardaki potansiyel alıcı firmaların tespiti konusunda uygulama kabiliyetlerinin arttırılması amacıyla önemli bilgiler aktardı.

Hedef Pazar &Strateji Belirleme, İhracat Satış Yönetim Süreci, Müşteri Bulma Kaynakları üzerine gerçekleştirilen eğitim kapsamında katılan firma temsilcileriyle da çeşitli uygulamalar gerçekleştirilen eğitmen Murat Odacı ayrıca katılımcılar ile yurt dışında buldukları potansiyel müşteriler ile de telefon görüşmesi yaparak, ticari anlaşmalar yapmaya çalıştı.

Düzenlenen eğitim programına katılarak, eğitime katılan firma temsilcilerine göstermiş oldukları ilgi için teşekkür eden GTSO Başkanımız İsmail Akçay, '' Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliğimizin organizasyonu ile odamızda gerçekleştirilen bu eğitimde ihracatçı ve potansiyel ihracatçılarımız ve ihracat konusunda ilgi duyan üyelerimiz için çok önemli bilgiler veriliyor. Firmalarımızın ihracat konusunda bazı önyargıları olduğunu görüyorum. Bugün ki gerçekleştirdiğimiz eğitimde gördük ki korkacak veya çekinecek hiçbir şey yok. Oturduğumuz yerden teknolojinin bize sunduğu imkanları doğru bir şekilde kullanarak kendimize potansiyel müşteriler bulabilir ve bu müşteriler ile rahatça iletişime geçebiliriz. Devletimizin tüm kurumları,  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz, İhracatçı Birliklerimiz, Ticaret ve Sanayi Odamız sizlerin daima arkasında yeter ki siz çekinmeyin ben ihracat yapacağım kararlığı ile üretmeye ve çalışmaya devam eden. Bizler her zaman sizin yanınızdayız. İstediğiniz her anda yanınızda olmaktan, sizlerle birlikte ülkemize ve milletimize katma değer sağlamaktan büyük mutluluk duyacağız. Küçük büyük demeden dünyadaki ihracat pastasından pay almak için girişimde bulunmaktan korkmayın.'' ifadelerini kullandı.

Gerçekleştirilen eğitim programına GTSO Başkanı İsmail Akçay, Gümüşhane Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Tarkan Tarık Kocagöz, Ticaret İl Müdürü Mürsel Yaşar, KOSGEB Müdürü Harun Sakarya, kamu kurum temsilcilerinin yanı sıra firma temsilcileri katıldı.


 

Sosyal Medyada Paylaş