KOBİ'LERIN REKABET EDILEBILIRLIĞI COSME PROGRAMI

14 OCAK 2022


2014 yılında başlayan Avrupa Birliği İşletmelerin ve KOBİ'lerin Rekabet Edilebilirliği COSME Programı, içinde bulunduğumuz yıl itibariyle yerini Single Market-Tek Pazar Programı'na bırakacaktır. Tek Pazar Programı (2021-2027), büyük ölçüde, COSME çerçevesinde sunulan araçların zenginleştirilerek, geliştirilerek devamını öngörmektedir. Çeşitli alt eksenlerden oluşacak bir yapıda tasarlanan Program, işletmelere ve girişimcilere atfedilen ve toplam bütçenin %24'ünü kullanacak KOBİ'ler alt ekseni ile uygulamada olacaktır.

Tek Pazar Programının, 'İşletmelerin Rekabeti ve KOBİ'ler' kapsamında turizm alanında AB eylem hibeleri için yapılan Sürdürülebilir Turizm Büyümesi ve KOBİ Desteği ile COVID-19 İyileşmesi Çağrısı pandemide iyileşme süreci, turizmde sürdürülebilir büyüme ve KOBİ'lere destek konularını kapsamaktadır. Çağrı kapsamında Turizm KOBİ'lerinin beceri ve kapasitelerinin geliştirilmesi, teknik yardım sağlanması, krizlere daha dayanıklı yenilikçi çözümleri teşvik edilmesi amaçlanmaktadır. Çağrıya AB üye devletleri ve AB üyesi olmayan fakat Tek Pazar Programı katılımcı ülkelerinde kurulan, tüzel kişiliğe sahip kamu veya özel kuruluşlar başvurabilirler.

Çağrıya Hazırlık Eğitimi 19-20 Ocak 2022 tarihlerinde online bir platform aracılığıyla gerçekleştirilecektir. Eğitimde; çağrının genel hedefleri, çağrı kapsamında dikkat edilecek hususlar, çağrı başvuruları, çağrı için teknik hazırlıklar ve proje başvuru şablonları gibi konularda bilgilendirmelerde bulunulacaktır.

İlgili eğitime katılım kayıt https://cosme.kosgeb.gov.tr/surdurulebilir-turizm-cagrisi-egitimi-kayit/ linki üzerinden gerçekleştirilebilir. Eğitime erişim linki katılımcılarla paylaşılacaktır.

Tüm üyelerimize duyurulur.


 

Sosyal Medyada Paylaş