İL EKONOMİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

23 ARALIK 2021


Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek başkanlığında gerçekleştirilen İl Ekonomi Toplantısına katılan GTSO Başkanımız İsmail Akçay, toplantı kapsamında söz alarak görüşlerini aktardı.

Valilik Toplantı salonunda düzenlenen toplantıya oda başkanları, ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri, sektör temsilcileri ve esnaflar katıldı. Vali Taşbilek toplantıda yaptığı konuşmada uzun bir dönemdir dünyayı etkisi altına alan pendeminin bütün dünyada yaşattığı olumsuz etkileri Türkiye''nin de hissettiğini belirterek, ''Reel sektör de dahil olmak üzere bütün toplum kesimlerinin yaşadığı olumsuzlukları en aza indirilebilmek için devletimiz çok büyük kaynaklar aktardı. Reel ekonominin pandemi şartlarında bile devam edebilmesi için çok büyük fedakarlıklar yapıldı. Ülkemizin bu yıl ihracata yönelik çok ciddi çalışmaları sonucu çok önemli rakamlara ulaştık. İhracatımızı daha üst noktalara taşımanın gayreti içindeyiz. Ürün çeşitliliği ve gelişimini çok iyi tesis ederek üretimde de ilerleme kaydedeceğiz. Devlet olarak bizlerde üretim, istihdam ve ihracat noktasında sektörlerimize elimizden gelen desteği vereceğiz'' dedi.

Toplantıda söz alarak, planlanan çalışmalar hakkında görüşlerini dile getiren GTSO Başkanımız İsmail Akçay, toplantının ve yürütülen çalışmaların şehrimiz ve ülkemize hayırlı olmasını diledi.


 

HABER GÖRSELLERİ
İL EKONOMİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sosyal Medyada Paylaş