MOTORLU KARA TAŞITLARI ALIM SATIM SORUMLUSU SEVİYE-5 BELGESİ İÇİN SINAVLAR GERÇEKLEŞTİRİLDİ

29 OCAK 2021


Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası(GTSO) organizasyonu ve Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme (MEYBEM )A.Ş işbirliği ile şehrimizde Motorlu kara taşıtı alım satımı yapan kişiler ve işletmeler için Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu (Seviye-5) belgelendirme sınavları gerçekleştirildi.


Motorlu kara taşıtı alım satımı yapan işletmeler ve personeller için zorunlu hale getirilen Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu (Seviye-5) Mesleki Yeterlilik Belgesi için TOBB MEYBEM A.Ş işbirliği ile şehrimizde üçüncü sınavlarını gerçekleştirdiklerini belirten GTSO Başkanı İsmail Akçay, ''GTSO olarak MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi A.Ş(MEYBEM) ortaklığı ile 2015 yılından itibaren şehrimizde 41 tehlikeli meslek dalında belgelendirme hizmeti veriyoruz. MEYBEM işbirliği ile yapmış olduğumuz bu sınavlarda başarılı olan kursiyerlerimiz Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından onaylı Mesleki Yeterlilik Belgelerini almaya hak kazanıyorlar. Şehrimizde bu güne kadar yapmış olduğumuz sınavlarda toplam 192 kişiyi belgelendirdik 'dedi.


SINAVLARIMIZ GELEN TALEPLER DOĞRULTUSUNDA PLANLANIYOR VE YAPILIYOR

Şehrimizde yapılan sınavların gelen talepler doğrultusunda planlandığını ve yapıldığını belirten Başkan Akçay, '' Motorlu kara taşıtı alım satımı yapan kişi ve firmalarımızın talepleri doğrultusunda şehrimizde üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz belgelendirme sınavı ile birlikte toplam 56 kursiyerimizi Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu (Seviye-5) alanında belgelendirdik. Yapılan sınavlarda kendilerine başarılar diliyor, başarılı olan kursiyerlerimizi tebrik ederek, belgelerinin hayırlı olmasını diliyorum.


MEYBEM işbirliği ile yapılan sınavlar, yazılı (teorik) ve uygulamalı olarak iki aşamalı olarak gerçekleştiriliyor. Teorik sınavlar, Odamızın eğitim/toplantı salonunda, uygulama sınavı ise MEYBEM tarafından onay verilmiş olan bir galeri bünyesinde yapılıyor. Sınav sonuçlarımız ise ilgili değerlendirme komisyonlarının incelemesinin ardından açıklanıyor. Her iki sınavdan başarılı olan adaylarımız ise ,Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından onaylı '' Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Seviye-5 Mesleki Yeterlilik Belgesini almış oluyor.' şeklinde konuştu.

 

Sosyal Medyada Paylaş