21 Ocak 2021 Perşembe

TÜRKİYE TANITIM, TURİZM VE GELİŞTİRME AJANSI'NIN (TGA) GÜMÜŞHANE TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

(07.01.2021)Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası(GTSO) Yönetim Kurulu Başkanımız İsmail Akçay,  Türkiye'nin mevcut turizm olanaklarının dünya çapında tanıtılması, pazarlanması, yeni turizm potansiyellerinin keşfedilerek geliştirilmesi amacıyla 2019 yılında kurulan Türkiye Tanıtım, Turizm ve Geliştirme Ajansı'nın (TGA) şehrimizdeki tanıtımı amacıyla gerçekleştirilen toplantıya katıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde kurulan ve turizmde Türkiye'nin dünyaya açılan gözü olan TGA'nın Gümüşhane Kültür Merkezinde gerçekleştirilen tanıtım toplantısında TGA İş Etkinlik Turizm Ürün Geliştirme Grubundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Elif Balcı Fisunoğlu, TGA'yı anlattıktan sonra Türkiye'nin tanıtımı için neler yapıldığını, iller için yapılan çalışmalar ve 'goturkiye' platformu hakkında bilgi aktardı.

Toplantı kapsamında söz alarak Türkiye Tanıtım, Turizm ve Geliştirme Ajansı tarafından yürütülen çalışmaların şehrimiz için ne şekilde yürütülebileceği konusunda  görüşlerini aktaran GTSO Başkanımız İsmail Akçay, Gümüşhane'nin 5 ilçesi ve şehir merkezinde önemli  turizm destinasyonlarına sahip olduğunu, bu destinasyonlara  ve yapılan yatırımlara rağmen  Gümüşhane'nin turizm sektöründen hak ettiği payı alamadığını söyledi. TGA tarafından yönetilen 'goturkiye' platformunda Gümüşhane'nin turizm destinasyonlarının da etkin bir şekilde tanıtılmasının çok önemli bir katkısı olacağına inandığını belirten Başkan Akçay, '' Bu çalışmanın şehrimizin turizm potansiyelin artırılmasında çok önemli katkıları olacağı düşüncesindeyim. Şehrimizin turizm sektöründen hak ettiği payı alması noktasında her zaman olduğu gibi yapılacak ortak tüm çalışmalara hazır olduğumuzu belirtmek isterim. Üzerimize düşen ne varsa yapmaya, elimizi hatta başımızı taşın altına koymaya hazırız. 'dedi.

Toplantıya Vali Yardımcısı Mustafa Pala, Belediye Başkan Yardımcısı Şevki Aşkın, Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanımız İsmail Akçay, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş, kamu görevlileri, turizm acentesi sahipleri, işletme sahipleri ve diğer sektör temsilcileri katıldı.

 

FAALİYET TAKVİMİ

« Ocak 2021 »
Pz Pt S Ç P C Ct
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20  21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

www.gumushanetso.org.tr