21 Ocak 2021 Perşembe

ODAMIZ İLE ZİRAAT BANKASI ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

 

ODAMIZ İLE ZİRAAT BANKASI ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Üyeleri Ziraat Bankkartla Güvenli Ticaret Yapacaklar

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Sayın; M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın'ın katılımıyla gerçekleştirilen Bankkart Tedarik Zinciri Finansman Projesi Lansman tanıtımının ardından proje kapsamında; Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası ve Ziraat Bankası arasında Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansman Protokolü imzalandı.

Protokol; Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail AKÇAY, Ziraat Bankası Bölge Yöneticisi Murat ALKAN Satış ve Performans Yöneticisi Sercan AKYÜZ, Ziraat Bankası Gümüşhane Şube Müdürü Fatih KALMIŞ ve Müşteri İlişkileri Yetkilisi Halil ÖDÜNÇ'ün katılımları ile imzalandı.

İmzalanan protokole Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin sisteme dahil olması ile alıcılar ve satıcılar arasında kurulacak tedarik sistemi ile güvenli ticaret kart sistemi kurulacak.

Ziraat Bankası garantörlüğünde yapılacak ticari mal alım satımında çek-senet ürünlerine alternatif olarak  Güvenli Ticaret Sistemi Bankkart ile esnek vade kazanılarak güvenli alım - satım işlemi yapılabilecek ve iş hacminin büyümesine katkı sağlayacaktır. Sisteme dahil olan hem alıcının hem de satıcının riski sıfıra indirilecektir.

Odamız üyeleri Ziraat Bankası tarafından, ciro ve kredibiliteye göre belirlenecek limitler dahilinde bu sistemden yararlanabilecektir.

Kısaca ; Güvenli Ticaret Sistemi ile ilk üreticiden nihai satıcıya kadar ticaret erbabının bu sisteme dahil edilerek Ziraat Bankasından alacakları Ticari Bankkartla 120-180-365-540 gün esnek vade yıllık 13,76 faiz seçenekleri sunulmaktadır.

 

Satıcılar açısından; tahsilat riskini sıfıra indirecek, esnek vade  ve taksit imkânları ile daha fazla satış yapabilme imkânı sağlayacaktır.

 

Alıcılar açısından; Finansmana kolay erişim sağlayarak ödemelerini taksit ve vadeler ile yapma imkanı kazanacak, Kredi/çek kullanmadan kendi tedarikçisi ile banka üzerinden ticaret yapma imkanına kavuşacak, kredi limitleri artacaktır.

 

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail AKÇAY imzalanan protokolün üyelerimize hayırlı olması temennisinde bulunarak Güvenli Ticaret Sisteminin hayata geçirilmesine öncülük eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin AYDIN'a teşekkür ediyorum. dedi

 

Güvenli Ticaret Sistemi Bankkart sistemine dahil olunabilmesi ile ilgili detaylı bilgi Ziraat Bankası Şubelerinden alınabilecektir. 

 

FAALİYET TAKVİMİ

« Ocak 2021 »
Pz Pt S Ç P C Ct
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20  21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

www.gumushanetso.org.tr